• Cumartesi , 22 Eylül 2018

redfotoğraf Üyelerine Çağrı: “ÇALIŞMAK RÜZGARDIR”

“Çalışmak rüzgârdır yelkenlerde

Çalışmak süt, ekmek ve dokuma.”

 Bertolt Brecht

 

TYS ve redfotoğraf  Grubu olarak 1 Mayıs 2013 kapsamında “ Çalışmak Rüzgardır” başlığı altında bir etkinlik düzenlemekteyiz.

Sendikalı olma bilincini görünür kılmak. İşçi sınıfının mücadele ve dayanışma örgütleri olan sendikaların kapsayıcılığını göstermeye yönelik fotoğrafların çekilmesini ve paylaşılmasını sağlamak amaçlanmaktadır. “Sendikalı Ol!” temasının işleneceği etkinlik, “Hak mücadeleleri, Grevler, Direnişler ve Eylem fotoğraflarına TYS üyesi yazarların yorumlar yazarak sergilenmeleri ve çeşitli etkinliklerde kullanılmaları şeklinde gerçekleştirilecektir.

2013 yılının 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda “Sendikalı ol” teması ile işçi sınıfının “birlik, mücadele ve dayanışma” gününün anlamına uygun bir etkinlik gerçekleştirmek istiyoruz.. (Bu sergi, bir yarışma olmayıp tüm katılımcıların kendilerini ifade edebilecekleri kolektif bir etkinliktir)

Bu etkinliğin bir yarışma jürisi olmayıp sergiye katılacak fotoğrafların teknik uygunluğunun sağlamasını ve etkinliklerin gerçekleştirmesini kolaylaştırmak amacıyla seçici bir kurul Redfotoğraf ve TYS temsilcilerinden oluşturulmuştur.

Redfotoğrafçılar ile birlikte fotoğraf çeken herkesin katılabileceği sergiye çalışmalarınızı bekliyoruz. Yollayacağınız fotoğrafların Hak alma nücadeleleri, Grevler, Direnişler ve Eylemlerden oluşmasına lütfen özen gösteriniz.

Ekte

Afiş (A3 büyütülerek dijital çıkış alınıp kafe, dernek ve duyuruların yapılabileceği alanlarda kullanılması önemlidir. Bu konuda arkadaşların duyarlı olacağına inanıyoruzJ)

Katılım Açıklaması (Gerekli bilgileri içermektedir.)

Daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz:

Özcan Yaman (redfotoğraf adına)

Mustafa Köz ( TYS adına)

2 Mart 2013

TYS-redfotoğraf

 

 

15 redfotomaildüşük tys2 duyuru -afiş

 

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZIYA YORUM YAPABİLİRSİNİZ

You must be logged in to post a comment.