• Cumartesi , 22 Eylül 2018

Basında “RED Fotoğraf”

Basın yayın organlarında RED Fotoğraf ile ilgili yayınlanan gazete küpürleri ve yazılar….

Merhabalar

16.08.2008

Uzun zamandır İstanbul dışında olduğumdan gelişmeleri bildirememiştim.

Bilindiği gibi 1 Mayıs sergisi bizi grup olmaya götürdü. Evrensel gazetesinin benimle yaptığı röportajı umarım okumuşsunuzdur.Eğer okumadı isenizwww.redfotograf.com sitesinden veya Evrensel’in sitesinden okuyabilirsiniz.
Yaz tatili sürecinin ve bir çok arkadaşın İstanbul dışında olmasından dolayı redfoto grup üyeleri gelişmeleri takip etmekten uzak kaldılar.

4 yeni arkadaş yeni 1 mayıs 2008 fotoğraflarıyla gruba müracaat ettiler.

REDFOTOĞRAF ile ilgili açıklamayı yeniden yolluyorum. Bu oluşumla ilgili öneri- eleştiri ve açıklamalarınızı lütfen mail yolu ile yapınız…

“İşgal İstanbul’u Mayıs 2008” sergisinin bu güne kadar olan sergilendiği yerler:

ÇHD Sergi salonu – İstanbul- 28 Haziran-12 Temmuz 2008

ÇHD Antalya şubesi Eğitim Sen salonu; 19-26 Temmuz 2008

ÇHD-DİSK ve Red Fotograf Munzur Festivali ; 31 Temmuz – 3 Ağustos 2008

DİSK Genel merkez Şişli binasının çevresi kalıcı sergi, giriş katında geçici sergi :25 temmuz 2008

Barışa Rock Festivali : 9-10 Ağustos 2008

Türkiyenin diğer illerinde sergilenmek üzere hazırlıklar sürüyor.
Yeni katılan arkadaşların fotoğraflarıda eklenecek.

Bu arada Katalog çalışmaları başlamıştır aksilik olmazsa Eylül 15 gibi çıkacak.

Tüyap kitap fuarında ve Frankfurt kitap fuarında sergi yer alacak.

DİSK tarafından 12 Eylül de İzmirde yapılacak olan darbe karşıtı etkinlikler çercevesinde Büyükşehir belediyesi sergi salonunda sergilenecek.

Disk öncülüğünde İstanbul da Emek ve sanat bağlamında 10 -15 günlük bir etkinlik düşünülmekte.

Evet 1 Mayıs sergisi ile ilgili gelişmeler böyle…

Sorusu olanların sorularını bekleriz….

1 Mayıs’taki Polis Şiddeti DİSK Binasında Sergileniyor

Red Foto Grup adıyla bir araya gelen 27 fotoğrafçının 1 Mayıs 2007’deki polis şiddetini belgelediği fotoğraflar DİSK genel merkez binasının dış cephesinde sergileniyor. ÇHD’nin girişimleriyle hazırlanan sergi şehir şehir dolaşıyor.
BİA Haber Merkezi – İstanbul
23 Temmuz 2008, Çarşamba

Bawer ÇAKIR
1 Mayıs 2008’de İstanbul’da yaşanan polis şiddetini belgeleyen fotoğraflardan oluşan “İşgal İstanbul’u Mayıs 2008” başlıklı sergi Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (DİSK) Şişli’de bulunan genel merkezinde sergilenmeye başladı.

Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul şubesinin girişimleriyle bir araya gelen 27 fotoğrafçıdan oluşan Red Foto Grup isimli fotoğraf grubunun hazırladığı serginin DİSK genel merkezindeki açılışında konuşan Çelebi “Serginin AKP’nin işçilere yönelik tutumunun belgesi olduğunu” söyledi.

“İşgal İstanbul’u Mayıs 2008” başlıklı fotoğrafları görmek için tıklayınız.

Sergide fotoğrafları yer alan isimler şöyle: Ahmet Şık, Alaattin Timur, Ali Öz, Cem Ersavcı, Deniz Koçak, Devrim Büyükacaroğlu, Eylem Lodos, Fahrettin Erdoğan, Gülsin Ketenci, Kerem Uzel, Mehmet Kaçmaz, Nazım Serhat, Nihat Karadağ, Özcan Yaman, Özgür Cengizbay, Polat Çağlayan, Şaban Dayanan, Sadık Güleç, Saner Sen, Sedat Suna, Serra Akcan, Tolga Sezgin, Tunç Erenkuş (video film), Ufuk Koşar, Uğraş Vatandaş, Umut Asil, Yasemin Yıldız, Yasin Ayyıldız, Yusuf Aslan ve Zeynep Kural.

DİSK binasında 1 Mayıs 2009 tarihine kadar ziyaret edilebilecek olan sergi 19-26 Temmuz tarihleri arasında ÇHD Antalya Şubesinde de görülebilir.

23 Temmuz 2008/112

BASIN DUYURUSU

DİSK’TE AKP’NİN HAK İHLALLERİ
FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILIYOR!

DİSK, “TÜRKİYE 12 EYLÜL’DE ÇOK ŞEY KAYBETTİ!.. EROZYON AKP’YLE SÜRÜYOR” konulu, ülkemizde yaşanan son gelişmeler, 12 Eylül 1980 askeri darbesinin 28. yılı ve sendikal hak ve özgürlüklere yapılan saldırılara ilişkin,
23 Temmuz 2008 Çarşamba günü (BUGÜN) saat: 11:00’de DİSK Genel Merkezi’nde bir basın toplantısı yapacak..

DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi’nin yapacağı basın toplantısı öncesinde, 1 Mayıs 2008 ve AKP’nin hak ihlallerine ilişkin, DİSK binasını kaplayan ve öncülüğünü Atelye Alaturka’dan Feyyaz Yaman ile fotoğraf sanatçısı Özcan Yaman’ın üstlendiği, çeşitli gazete ve dergilerden muhabirlerin ve serbest fotoğrafçıların katıldıkları “AKP’NİN HAK İHLALLERİ” konulu fotoğraf sergisi açılışı yapılacak..

Sergide fotoğrafları yer alan isimler şöyle:
Ahmet Şık, Alaattin Timur, Ali Öz, Cem Ersavcı, Deniz Koçak, Devrim Büyükacaroğlu, Eylem Lodos, Fahrettin Erdoğan, Gülsin Ketenci, Kerem Uzel, Mehmet Kaçmaz, Nazım Serhat, Nihat Karadağ, Özcan Yaman, Özgür Cengizbay, Polat Çağlayan, Şaban Dayanan, Sadık Güleç, Saner Sen, Sedat Suna, Serra Akcan, Tolga Sezgin, Tunç Erenkuş (video film), Ufuk Koşar, Uğraş Vatandaş, Umut Asil, Yasemin Yıldız, Yasin Ayyıldız, Yusuf Aslan, Zeynep Kuray

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZIYA YORUM YAPABİLİRSİNİZ

You must be logged in to post a comment.