• Cumartesi , 22 Eylül 2018

“İçeriden Dışarı-Dışarıdan İçeri Fotoğraf Köprüsü” İstanbul’da

Sergi

Görülmüştür Ekibi ve Red Fotoğraf Grubu’nun 26 hapishanede, 55 fotoğraf sanatçısı ve 55 tutsağı buluşturarak oluşturdukları projenin ilk aşaması olan “Fotoğraf Köprüsü”, Mersin’den sonra 30 Ocak gününden itibaren İFSAK’da yapılan açılışla sergilenmeye başladı.

Fotoğraf: Metin Ekinci

Fotoğraf: Metin Ekinci

Çok yoğun bir ilgi ile karşılanan sergide İFSAK adına Tanju AKLEMAN, Görülmüştür grubu adına Adil OKAY ve Red Fotoğraf grubu adına da Özcan Yaman birer konuşma yaparak serginin Türkiye fotoğraf tarihinde daha önce benzeri yapılmamış bir proje olması dolayısıyla önemine vurgu yapan konuşmalar yaptılar.

@Çiçek Akbaba

Fotoğraf: Çiçek Akbaba

Fotoğraf: Ömür Eğribel

Fotoğraf: Ömür Eğribel

Tutsak yakınları da sergiyi görmeye gelmişlerdi. Örneğin ağırlaştırılmış müebbed hapis Deniz Tepeli’nin babası, Barış İnan’ın yakınları bizimleydi. Deniz Tepeli’nin babası da oldukça duygu yüklü bir konuşma yaptı.

Fotoğraf: Pembegül Gökçek

Fotoğraf: Pembegül Gökçek

Ayrıca İFSAK tarafından Görülmüştür ekibine ve Red Fotoğraf Grubu’na birer teşekkür belgesi de verildi.

ifsakbelge
11 Şubat’a kadar İstanbul’da izlenebilecek sergi, daha sonra Urfa’ya ( 14 Şubat-Büyükşehir Belediye Sergi Salonu) ve Adana’ya (25 Şubat-Seyhan Belediyesi Sergi Salonu)  ve sonrasında da diğer şehirlerimize giderek “İçeriden Dışarı-Dışarıdan İçeri” bir “Köprü” olmaya devam edecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZIYA YORUM YAPABİLİRSİNİZ

You must be logged in to post a comment.